Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

Lista wiadomości zawierających tag: "etnologia"

Napisz List. Zmień Życie - Maraton Pisania Listów Amnesty International

07-12-2017 11:25

W środę (06.12) studenci oraz osoby odwiedzające Uniwersytet Śląski w Cieszynie pisały listy. Ich adresatem nie był jednak Święty Mikołaj, tylko władze krajów, w których łamane są prawa człowieka. Napisz list, zmień życie – było hasłem przewodnim Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Łącznie zostało napisane 135 listów, nawołujących do uwolnienia, bądź zaprzestania nękania osób, których losem zainteresowało się Amnesty International.

wyświetleń: 821komentarzy: 0

Tradycyjny chleb - warsztaty dotyczące wypieku chleba

17-10-2017 11:30

W poniedziałek, 16 października na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy SM Cieszynianka odbyły się warsztaty dla dzieci (i nie tylko), dotyczące pieczenia chleba. W czasie warsztatów można było dowiedzieć się więcej na temat powstania chleba oraz zmiany technik wypieku, a także przybliżony został temat chleba w innych krajach i kulturach.

wyświetleń: 1056komentarzy: 0

Antropologia kulturowa w działaniu - konferencja w MŚC

14-05-2015 13:15

„Antropologia w działaniu: od wymiaru lokalnego do globalnego” to temat interdyscyplinarnej konferencji naukowej, jaka odbyła się 13 maja w Muzeum Śląska Cieszyńskiego. W jej trakcie przedstawiono referaty, dotyczące zaangażowania się antropologii i samych badaczy w procesy kulturowe. Wzięli w niej udział naukowcy z różnych ośrodków w Polsce i z zagranicy oraz studenci etnologii z Cieszyna.

wyświetleń: 1503komentarzy: 1

Kawiarenka pod Pegazem

04-08-2014 07:30

Piątkowe popołudnie tradycyjnie upłynęło w Domu PZKO w Jabłonkowie w duchu literackim. W tegorocznej Kawiarence pod Pegazem mówiono o Jurze spod Grónia, czyli Władysławie Niedobie - niemal symbolu właśnie trwającego w Jabłonkowie Gorolskiego Święta. Był on bowiem jednym z założycieli i długoletnich animatorów Gorolskigo Święta a tego roku przypada setna rocznica jego urodzin. Słuchacze Kawiarenki pod Pegazem dowiedzieli się wielu faktów z zżycia sławnego Jury, które Zaolziacy znali, ale były także fragmenty jego twórczości.           

wyświetleń: 2022komentarzy: 0

Zwiedzili Kambodże nie ruszając się z Cieszyna

14-12-2013 17:00

Kambodża była kolejnym krajem, który zwiedzić można było nie ruszając się z Cieszyna za sprawą organizowanych przez Koło Naukowe Etnologów z Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie wykładów z cyklu Spotkania z kulturą. O swej pracy archeologa i podróżach po Kambodży opowiedział słuchaczom absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, Cieszyniak Kasper Hanus. Oczywiście opowieści swe ilustrował zdjęciami z podróży.

wyświetleń: 3503komentarzy: 0

Inauguracja Międzynarodowego Zjazdu Studentów Etnologii i Antropologii w Cieszynie

18-04-2012 08:10

Studenci państw Grupy Wyszehradzkiej: Czech, Słowacji, Węgier i Polski zjechali do Cieszyna na  I Międzynarodowy Zjazd Studentów Etnologii i Antropologii Kulturowej Europy Środkowej zatytułowany „ETNOLOGIA BEZ GRANIC”.

wyświetleń: 3424komentarzy: 2
Kontakt z redkacją .