Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

Lista wiadomości zawierających tag: "prawa człowieka"

Napisz List. Zmień Życie - Maraton Pisania Listów Amnesty International

07-12-2017 11:25

W środę (06.12) studenci oraz osoby odwiedzające Uniwersytet Śląski w Cieszynie pisały listy. Ich adresatem nie był jednak Święty Mikołaj, tylko władze krajów, w których łamane są prawa człowieka. Napisz list, zmień życie – było hasłem przewodnim Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Łącznie zostało napisane 135 listów, nawołujących do uwolnienia, bądź zaprzestania nękania osób, których losem zainteresowało się Amnesty International.

wyświetleń: 821komentarzy: 0

Ludzie Karty 77 - wernisaż wystawy

05-10-2017 15:00

We wtorek (03.10) na ternie Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy „Nie mogliśmy milczeć. Ludzie Karty 77”. Wystawa została przygotowana przez Ústav pro studium totalitních režimů, czyli czeski odpowiednik polskiego IPN’u. Wystawa dotyczy Karty 77, czyli czechosłowackiej inicjatywy, łączącej działaczy na rzecz przestrzegania praw człowieka. Była to odpowiedź na naruszanie przez władze komunistyczne podstawowych praw człowieka.

wyświetleń: 619komentarzy: 0

Cieszyn: Festiwal Watch Docs

11-04-2011 11:00

Fidel Castro, Ku Klux Klan, agencja informacyjna w Palestynie, petersburska szkoła kadetek, rumuńska finansjera, dziewczyny z popegeerowskich wsi próbujące szukać szczęścia w Warszawie - oto niektóre z tematów, jakie zostały podjęte przez twórców filmów dokumentalnych, które będzie można zobaczyć za darmo w Cieszynie. Dzisiaj rusza w Cieszynie Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie.

wyświetleń: 4761komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .