Kontakt24

Lista wiadomości zawierających tag: "sport"

Halowe rozgrywki w Goleszowie

13-10-2017 07:30

Gmina Goleszów serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych sportowców do udziału w halowych rozgrywkach w piłce nożnej, piłce siatkowej oraz turnieju tenisa stołowego.

wyświetleń: 606komentarzy: 0

Jedyny taki triathlon

09-10-2017 14:20

W sobotę (07.10) na Jaszowcu w Ustroniu rozegrano 2 edycję beskidzkiego triathlonu górskiego. 15 śmiałków musiało przebiec 3 km, przejechać na rowerze 7,5 km i przebiec 4km pod górę na nartorolkach. Najszybciej trasę pokonali: Marcelina Wojtyła i Wojciech Wojtyła z Pogórze reprezentując MKS Istebna.

wyświetleń: 579komentarzy: 0

Na przełaj w Cieszynie

09-10-2017 13:40

W piątek 6 października na stadionie "Pod Wałką" w Cieszynie odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów.

wyświetleń: 557komentarzy: 1

Kije, rower i nartorolki

06-10-2017 13:15

Przed nami kolejna edycja jedynego w swoim rodzaju triathlonu górskiego. Już jutro w Ustroniu zawodnicy zmierzą się z jazdą na rowerze, biegiem z kijami i jazdą na nartorolkach.

wyświetleń: 673komentarzy: 0

Ustroń: Bike Atelier MTB

04-10-2017 15:00

W sobotę 30 września w Ustroniu odbył się finał sezonu Bike Atelier MTB Maraton 2017. Na trzech dystansach wystartowało 651 zawodników. Dystans PRO najszybciej pokonali Michał Neumann i Karolina Sowa. Na dystansie HOBBY najlepsi byli Adrian Boruta i Monika Grzebinoga. Na dystansie rodzinnym zwyciężyli Patryk Nogowczyk i Milena Tokarska.

wyświetleń: 816komentarzy: 0

Kijami w cukier!

04-10-2017 13:00

Przy pięknej, jesiennej pogodzie, kilkadziesiąt osób w minioną niedzielę (01.10) uczestniczyło w VI Błękitnym Marszu Nordic Walking "Kijami w cukier". Był to trzeci, ostatni etap. Tym razem w marszu uczestniczyli także goście z Gródka.

wyświetleń: 850komentarzy: 0

LKS Olza Pogwizdów obchodził jubileusz 70. lat od założenia klubu

02-10-2017 10:55

Jubileusz 70-lecia założenia klubu w sobotę (30.09) obchodził klub LKS Olza Pogwizdów. Historia klubu sięga roku 1947, kiedy to działalność sportowa rozpoczęła się w ramach organizacji społecznych. Pierwszym prezesem został Wiktor Szweda Senior. Klub LKS Olza Pogwizdów początkowo działał pod nazwą Ludowy Zespół Sportowy „Olza”.

wyświetleń: 2007komentarzy: 0

Piłkarski weekend przed nami (29.09.2017)

29-09-2017 12:30

Przed tygodniem piłkarzom dała się we znaki pogoda i większość spotkań musiano odwołać. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dwóch dniach spotkania odbędą się bez większych problemów.

wyświetleń: 937komentarzy: 0

Dębowianka rozpoczyna sezon

27-09-2017 16:00

Siatkarki UKS Dębowianka dziś  27 września rozpoczynają zmagania w śląskiej lidze kadetek. W pierwszym etapie terytorialnym rozgrywek rywalizują z drużynami z Rybnika, Żor, Krzanowic i Jastrzębia. W dalszych etapach przyjedzie im rywalizować z pozostałymi zespołami z całego Śląska. Swoje mecze rozgrywają na sali Gimnazjum w Dębowcu w środy o godz.18.30, a co drugi tydzień grają mecze wyjazdowe.

wyświetleń: 1317komentarzy: 1

Biegli na Czantorię

26-09-2017 14:45

W niedzielę 24 września odbyła się 24. edycja marszobiegu na Czantorię. W zawodach wystartowało 158 zawodników.

wyświetleń: 1386komentarzy: 0

Cieszyńscy judocy z medalami!

25-09-2017 14:30

To był wymagający weekend dla zawodników cieszyńskiego klubu. Judocy w sobotę rywalizowali w Pisarzowicach, a dzień później czekały ich zmagania w Ostrawie.

wyświetleń: 893komentarzy: 0

Rowerem po Kaplicówce

18-09-2017 15:30

W sobotę 16 września odbyła się piąta edycja zawodów w kolarstwie górskim "Rowerem po Kaplicówce". Start i meta około 7 kilometrowej trasy był przy wyciągu narciarskim "Pod Dębem". Najszybciej 3 okrążenia pokonał Grzegorz Kubaczka, a 1 okrążenie Dorota Serafinowska.

wyświetleń: 1421komentarzy: 0

Piłkarski weekend za nami (17.09.2017)

17-09-2017 20:00

I kolejny weekend piłkarski za nami. Z pewnością nie będą go miło wspominać piłkarze Zebrzydowic czy Rudnika. Niektóre spotkania zostały przełożone z powodu złych warunków atmosferycznych.

wyświetleń: 1885komentarzy: 1

Skoczkowie znowu w akcji

17-09-2017 18:40

W sobotę i w niedzielę nasi reprezentanci wzięli udział w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego oraz Pucharu FIS. Wśród biało-czerwonych powołanych na te zawody nie zabrakło skoczków z naszego regionu.

wyświetleń: 806komentarzy: 0

Druga porażka Cukrownika

17-09-2017 14:40

Tenisistki stołowe RKS-u Cukrownik Oka Chybie uległy, w drugiej kolejce, zawodniczkom z Nowego Targu. Na dziesięć spotkań reprezentantki naszego regionu wygrały trzy.

wyświetleń: 811komentarzy: 0

Derby dla Třinca

16-09-2017 11:00

Ten kto postanowił spędzić wczorajsze (15.09.2017) popołudnie w WERK Arenie nie mógł narzekać na brak emocji. W derbach Moraw, HC Oceláři Třinec pokonali HC Vítkovice Ridera i dzięki temu podskoczyli w tabeli na drugie miejsce.

wyświetleń: 469komentarzy: 0

Pewne zwycięstwo Trzyńca

13-09-2017 15:40

Stalownicy, w ramach 3. kolejki Tipsport Extraligi, pokonali wczoraj (13.09.2017) beniaminka rozgrywek, Jihlavę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, a bramki dla gości strzelili Martin Adamský oraz Bohumil Jank.

wyświetleń: 441komentarzy: 0

Zmagania szachistów

12-09-2017 14:30

W dniach 8-10 września w Cieszynie został rozegrany VIII Turniej Szachowy Beskidy-Cup Cieszyn zgłoszony do rankingu Fide. Turniej zorganizowała sekcja szachowa MUKS „SZS” Cieszyn.

wyświetleń: 1333komentarzy: 0

Cieszyn Drift Team

12-09-2017 07:30

W ostatnich latach, coraz bardziej popularna staje się dyscyplina, należąca do dziedziny sportów motorowych, nazywana driftem, bądź driftingiem. Polega ona na pokonywaniu krętych tras, przez wprowadzanie samochodów w kontrolowany poślizg. Drift narodził się w Japonii, jednak w Polsce (zwłaszcza w górzystych rejonach Śląska Cieszyńskiego) zyskał ogromną popularność. W Cieszynie od dwóch lat działa Cieszyn Drift Team. Jego skład to dwie osoby - ojciec i syn, które pasjonują się tym sportem i biorą udział w różnego rodzaju zawodach.

wyświetleń: 2458komentarzy: 0

'Nasi' z regionu skakali

11-09-2017 17:40

Na dawkę sporych emocji nie mogli narzekać w miniony weekend (9-10.09) kibice skoków narciarskich. W Czajkowskim przebiegała rywalizacja w ramach Letniej Grand Prix, a w austriackim Stams w Letnim Pucharze Kontynentalnym. Na obu skoczniach nie zabrakło reprezentantów naszego regionu.

wyświetleń: 613komentarzy: 0