Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

Lista wiadomości zawierających tag: "scena polska"

Eliksir nieśmiertelności, demon i piosenka francuska? Spektakle na weekend w Teatrze Cieszyńskim

21-04-2013 08:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zaprasza w kwietniu na trzy spektakle: Sprawa Makropulos, Księżycowy demon i W Paryżu żyje się jak na prowincji. Na dwa ostatnie mamy dla Was bilety!

wyświetleń: 1492komentarzy: 0

Nie powinno się żyć tak długo, czyli ''Sprawa Makropulos'' na Scenie Polskiej

05-03-2013 09:15

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Ma 342 lata. Jest młoda, piękna i bardzo nieszczęśliwa, a w sobotę 9 marca w Czeskim Cieszynie  opowie, jak żyje się komuś nieśmiertelnemu. Bohaterka sztuki „Sprawa Makropulos” tak, jak prawie każdy z nas, pragnie młodości i urody, ale czy człowiek ma prawo przedłużać życie w nieskończoność? Odpowiedzi na to pytanie próbuje udzielić Karel Čapek, czeski pisarz i autor spektaklu, który już w najbliższą sobotę będzie można zobaczyć na Scenie Polskiej Teatru Cieszyńskiego.

wyświetleń: 2184komentarzy: 0

''Księżycowy demon'' po raz pierwszy w Polsce na deskach Teatru Cieszyńskiego

26-02-2013 10:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

To nie będzie miła historia o miłości, lecz głęboka opowieść o utracie korzeni i osamotnieniu. On - przeniósł się z Armenii do USA, uciekając przed tureckim terrorem, ona - jako 15-latka została wybrana na jego żonę spośród wychowanek ormiańskiego sierocińca.  "Księżycowy Demon" to dramat autorstwa Richarda Kalinoskiego, Amerykanina polskiego pochodzenia. W Czeskim Cieszynie już 2 marca br. odbędzie się polska prapremiera sztuki. U nas możecie wygrać podwójne zaproszenie na spektakl Sceny Polskiej.

wyświetleń: 2303komentarzy: 1

Walentynki w teatrze - dwa spektakle, dwie nagrody, dwa konkursy!

07-02-2013 10:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Najpierw Paryż, potem Wenecja zagoszczą na deskach teatru w Czeskim Cieszynie. Z okazji zbliżającego się święta zakochanych Scena Polska zaprasza na walentynki w teatrze i rozdaje bilety na dwa romantyczne spektakle – wieczór piosenki francuskiej oraz komedię „Awantura w Chioggi”. Mamy dla Was dwa zaproszenia na każdy z obu spektakli. Wybierz jeden z nich i wygraj bilet dla siebie i ukochanej osoby.

wyświetleń: 2336komentarzy: 6

Scena Polska zaprasza na wieczór piosenki francuskiej

05-01-2013 09:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Francuzi wszystko robią inaczej - inaczej gotują, inaczej się ubierają a nawet inaczej śpiewają. Francuskie piosenki bronią się melodią i literackim tekstem. Jeżeli chcielibyście posłuchać ich na żywo to nie musicie jechać do Paryża - wystarczy odwiedzić Czeski Cieszyn. Już 12 stycznia Teatr Cieszyński zaprasza na pierwszą w tym roku premierę Sceny Polskiej - wieczór piosenki francuskiej "W Paryżu żyje się jak na prowincji".

wyświetleń: 3274komentarzy: 0

Wilk szuka prezentu dla świnek. Wygraj bilet na ''Popołudnie z Mikołajem''

04-12-2012 13:15

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Nie masz pomysłu na mikołajkowy prezent? Podpowiadamy: w najbliższą sobotę, 8 grudnia Scena Polska zaprasza widzów małych i dużych na "Popołudnie z Mikołajem". Spędź mikołajki z Plimpusiem, Brzdękusiem i Bęcusiem, czyli głównymi bohaterami spektaklu "My się wilka nie boimy". W naszym konkursie możesz wygrać jedno z 3 podwójnych zaproszeń!

wyświetleń: 2117komentarzy: 9

Awantura w Chioggi

10-10-2012 12:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Plotki, intrygi i awantury w scenerii  włoskiego malowniczego portowego miasteczka - oto w skrócie "Awantura w Chioggi" XVIII wiecznego dramatopisarza Carlo Goldoniego. Jedna z najlepszych sztuk odnowiciela włoskiej commedii dell'arte już 13 października na Polskiej Scenie Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie w pokazie premierowym.

wyświetleń: 1926komentarzy: 10

Wygraj bilety na spektakl plenerowy ''Cyrano de Bergerac''

08-09-2012 12:05

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Miał długi nos i nie należał do najprzystojniejszych, ale dla równowagi był doskonałym mówcą i miał złote serce. Cyrano de Bergerac to postać, której trudno nie polubić. W piątek 14 września odwiedzi Wzgórze Zamkowe. Scena Polska Teatru Cieszyńskiego zaprasza na pierwszy po wakacyjnej przerwie spektakl plenerowy.

wyświetleń: 2178komentarzy: 8

Wygraj bilety na ''Graczy'' Mikołaja Gogola

23-06-2012 10:50

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Pisał o "Graczach", którzy nie grają czysto, sam został oszukany przez śmierć. Mikołaj Gogol lubił komediodramaty, ale los zgotował mu tragedię - przez pomyłkę, pochowano go za życia. Kiedy po latach odkopano jego grób, ciało było odwrócone twarzą do dołu. Scena Polska Teatru Cieszyńskiego zaprasza na ostatnią premierę tego sezonu - "Graczy" autorstwa rosyjskiego pisarza. U nas możecie wygrać podwójne zaproszenie na tą opowieść o karciarzu, który w końcu spotyka lepszego od siebie.

wyświetleń: 2727komentarzy: 6

Wygraj bilety na ''Żelazną konstrukcję''

15-06-2012 09:50

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Powrót do domu może zaskoczyć, zwłaszcza jeśli odwiedzamy go po wielu latach nieobecności. W sztuce "Żelazna konstrukcja" główna bohaterka wraca na swój dworek, ale nie tylko o niej jest ta historia. O czym tak naprawdę opowiada przedstawienie Macieja Wojtyszki przekonać się można 23 czerwca o godz. 17.00 w Teatrze Cieszyńskim. Specjalnie dla Was mamy dwa podwójne zaproszenia na spektakl Sceny Polskiej. Zapraszamy do udziału w konkursie.

wyświetleń: 1782komentarzy: 4

Na Wzgórzu Zamkowym poleje się krew. Wygraj bilety na ''Makbeta'' w plenerze

14-06-2012 07:30

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

W piątek, 22 czerwca na Wzgórzu Zamkowym Makbet zabije Dunkana, a Lady Makbet popełni samobójstwo. Scena Polska Teatru Cieszyńskiego zaprasza na plenerowy spektakl w magicznej scenerii. Początek "Makbeta", czyli szkockiej tragedii o godz. 21.00.

wyświetleń: 5573komentarzy: 12

Rozśpiewane świnki trzy. Wygraj bilety na spektakl!

24-05-2012 13:55

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Kto powiedział, że świnki nie potrafią śpiewać? Kilka z nich postanowiło udowodnić wszystkim widzom Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie, że nie tylko potrafią, ale są w tym całkiem dobre. Tam, gdzie świnki trzy, musi być i wilk. Jak skończy się ta historia? Ciąg dalszy zobaczyć można w teatrze w Czeskim Cieszynie. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia!

wyświetleń: 4095komentarzy: 6

''Żelazna konstrukcja'' w Czeskim Cieszynie

23-04-2012 15:50

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

W telewizji leciała Drużyna A i McGyver, dzieci grały w Mario Bros i zbierały karteczki do segregatora, a oranżadę sprzedawano w woreczkach ze słomką - tak lata 90. zapamiętali niektórzy z nas, ale niektórzy pamiętają je z innej perspektywy. ''Żelazna konstrukcja'' to zabawna komedia pomyłek. Kto chce się pośmiać z tego, jak żyło się w ostatniej dekadzie XX w., powinien odwiedzić Scenę Polską Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie, gdzie wystawiana jest sztuka ''Żelazna konstrukcja''. 

wyświetleń: 6474komentarzy: 14

''Słodkie rodzynki, gorzkie migdały'' - wygraj bilety

10-04-2012 15:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Był śmiech, łzy i oklaski na stojąco - spektakl ''Słodkie rodzynki, gorzkie migdały'' grany na Scenie Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie zasłużył na miano kultowego. Chociaż od jego premiery minęły już dwa lata, słodko-gorzkie życie Agnieszki Osieckiej wciąż wzbudza zainteresowanie. Najbliższa okazja, by zobaczyć sztukę już w sobotę, 28 kwietnia w Těšínskim divadle – mamy dla was dwa podwójne bilety.

wyświetleń: 2413komentarzy: 5

Kryminał w Czeskim Cieszynie - sprawdź kto wygrał bilety

15-02-2012 20:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Jak wymyślić zbrodnię doskonałą i napisać książkę, która stanie się bestsellerem? Najlepiej zainscenizować morderstwo a potem wszystko przelać na papier. Właśnie tak zamierzali zrobić Paul i Harold, bohaterowie sztuki ''Pomysł na morderstwo''. Mamy dla was dwa podwójne zaproszenia do Teatru w Czeskim Cieszynie. Żeby je zdobyć musicie się zmierzyć z naszym kryminalnym zadaniem

wyświetleń: 3080komentarzy: 9

Obejrzą świat Osieckiej

26-01-2012 09:59

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Oni nie tylko pamiętają o Osieckiej. Oni także zobaczą spektakl, który powstał na podstawie tekstów piosenek jej autorstwa. Znamy już zwycięzców w naszym konkursie, w którym nagrodą są dwa podwójne bilety na spektakl „Słodkie rodzynki, gorzkie migdały” według scenariusza Renata Putzlacher, w reżyserii Bogdana Kokotka do teatru w Czeskim Cieszynie.

wyświetleń: 1379komentarzy: 1

Pamiętajmy o Osieckiej (wygraj bilety do teatru)

21-01-2012 14:00

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

To jeden z najpopularniejszych spektakli Sceny Polskiej teatru w Czeskim Cieszynie. Jeszcze w styczniu nasi aktorzy przypomną „Słodkie rodzynki, gorzkie migdały” według scenariusza Renata Putzlacher, w reżyserii Bogdana Kokotka. Spektakl poświęcony jest życiu Agnieszki Osieckiej, a jego twórcy szukali inspiracji w piosenkach autorstwa popularnej poetki. Ucieszy Was pewnie informacja, że mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na ten spektakl.

wyświetleń: 1818komentarzy: 9

Piękni sześćdziesięcioletni

10-10-2011 16:00

Jedyny profesjonalny polskojęzyczny zespół teatralny działający poza granicami Polski – Scena Polska Teatru Cieszyńskiego – świętował 60. urodziny. – Nie lubię jubileuszy, bowiem namacalnie uzmysławiają nam bardzo szybko płynący czas, którego w żadnym wypadku nie można zatrzymać czy wrócić – napisał w jubileuszowej publikacji Karol Suszka, dyrektor Teatru Cieszyńskiego.

wyświetleń: 2038komentarzy: 0

To ostatnia premiera...

27-06-2011 07:30

Status konkursu: ZAKOŃCZONY

Trwa odliczanie do ostatniej w tym sezonie teatralnej premiery na Scenie Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie. Zobaczymy ją w 30 czerwca (czwartek) o godzinie 19:00. Właśnie rozdaliśmy dwie podwójne wejściówki na to przedstawienie.

wyświetleń: 1136komentarzy: 0

Piękno według skalpela (teatr)

22-06-2011 10:00

Status konkursu: TRWA

Czy piękno naszego ciała potrafi wypełnić pustkę naszego życia? Czy piękno fizyczne idzie w parze z pięknem duchowym, a może wręcz mu przeszkadza? To pytania, które padną ze sceny podczas ostatniej w tym sezonie premiery Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie. Mamy dla Was dwie podwójne wejściówki na ten spektakl.

wyświetleń: 1946komentarzy: 4
Kontakt z redkacją .